Oppis kouluttaa

-

Etusivu                 Koulutuskalenteri Kouluttajat               Koulutusmateriaalit Ohjeet                  
Koulutuskalenteri

Koulutuskalenteri

Kaikki  1. Kestävän kehityksen polku  2. Maailmankansalaisuuden polku  3. Kulttuuripolku  4. Tiedonhallinnan polku  5. Osallisuuspolku  6. Yrittäjyyskasvatuksen polku  7. Alkupolku  8. VASU- ja OPS-koulutukset  9. Ohjelmistokoulutukset  10. Kasvun, oppimisen ja koulunkäynnin tuki  11. Esimiestyö ja työhyvinvointi  12. Lasten, nuorten ja huoltajien tapahtumat 
ei suodinta varhaiskasvatus esiopetus perusopetus nuoriso liikunta lukio kirjasto

+ Näytä koulutusten kuvaukset (0)

2016

Joulukuu


Ma 19.12. klo 00.00 - 27.10. klo 00.00
Perheiden tukeminen, perheiden voimavarat, kasvatuskumppanuus
2017

Tammikuu


Ti 10.1. klo 12.00 - 31.12. klo 12.00
Miten liikkeelle yrittäjyyskasvatuksessa? Hyödynnä asiantuntija - apua toteutuksessa.

Ke 11.1. klo 15.52 - 31.12. klo 17.52
Joustavaa TVT-mentorointia peruskoulun opettajille

Maaliskuu


Pe 17.3. klo 13.00 - 30.11. klo 16.00
Muunneltavat ja joustavat oppimisympäristöt - koulukohtainen koulutus

Elokuu


Ma 7.8. klo 13.00 - 15.30
Talousseminaari - eteläinen alue, rehtoreille ja koulusihteereille

Ti 8.8. klo 08.30 - 15.00
Ensiapukurssi nuorisotyöntekijöille

To 10.8. klo 09.00 - 11.00
Wilma koulutus eskarit

Pe 11.8. klo 09.00 - 11.00
Wilma koulutus eskarit

Pe 11.8. klo 12.30 - 14.30
Wilma koulutus eskarit

Ti 15.8. klo 13.00 - 15.30
Talousseminaari - eteläinen alue: päiväkotien johtajat

To 17.8. klo 14.00 - 16.00
Hellewi-haipakka aloittaa uuden toimintakauden

Pe 18.8. klo 09.00 - 11.00
Wilma koulutus eskarit

Pe 18.8. klo 12.30 - 14.30
Wilma koulutus eskarit

Pe 25.8. klo 09.30 - 15.00
Vahvuudet, unelmat, tulevaisuus! -seminaari opetus- ja ohjaustyötä tekeville

La 26.8. klo 16.00 - 22.00
Sikulaisten yhteinen virkistysilta Kuuskan avajaisissa

Ti 29.8. klo 12.00 - 16.00
Yrittäjyyttä keke-twistillä

To 31.8. klo 09.00 - 12.00
Toiminnallista matikkaa koulunkäynninohjaajille (eteläinen alue)

Syyskuu


Ti 5.9. klo 12.00 - 15.00
Video ja Youtube-työpaja

Ke 6.9. klo 08.30 - 16.00
Kotona Suomessa

Ke 6.9. klo 12.00 - 15.00
Ohjelmointia eskariin ja alakoululle 1.-2. luokka

To 7.9. klo 09.00 - 10.11. klo 15.30
Vaka: moninaisuuden johtaminen, 5 op

To 7.9. klo 12.00 - 15.00
Kahoot, Quizlet, Socrative ja Padlet-koulutus

To 7.9. klo 13.45 - 17.00
Opettajan starttipaketti Koulujen elokuvaviikkoon

Ma 11.9. klo 09.00 - 15.00
Ohjelmointia 3.-6.lk

Ti 12.9. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ pohjoinen alue

Ti 12.9. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ eteläinen alue

Ti 12.9. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ keskinen alue

Ti 12.9. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ itäinen alue

Ke 13.9. klo 08.30 - 14.30
Satujooga koulutus

To 14.9. klo 14.00 - 16.00
Huomaa hyvä

Ti 19.9. klo 14.00 - 17.00
Alkuopetuksen toiminallinen matematiikka

Ti 26.9. klo 13.00 - 15.30
Arkkitehtuurikasvatuksen löytölaatikko

To 28.9. klo 09.00 - 12.00
Toiminnallista matikkaa koulunkäynninohjaajille (keskinen alue)

To 28.9. klo 13.00 - 16.00
Globaalikasvatus osaksi koulun arkea

Pe 29.9. klo 13.00 - 15.30
koulujen kekevastaavien koulutus ja info

Lokakuu


Su 1.10. klo 09.00 - 8.10. klo 16.00
Monialainen oppimiskokonaisuus: Muotoilulla monialaisuutta, osallisuutta ja yhteisöllisyyttä

Ma 2.10. klo 13.45 - 17.00
Suomi 100: Kaupunkisinfoniaa videokameralla

Ke 4.10. klo 14.30 - 17.00
Taidekimara esi- ja aluopettajille

To 5.10. klo 09.00 - 12.00
Toiminnallista matikkaa koulunkäynninohjaajille (pohjoinen alue)

Ke 11.10. klo 08.30 - 14.30
Satujooga koulutus

Ke 11.10. klo 13.00 - 16.00
Stressinhallintaa ja läsnäolotaitoja opettajille

Ti 17.10. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ pohjoinen alue

Ti 17.10. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ eteläinen alue

Ti 17.10. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ keskinen alue

Ti 17.10. klo 09.00 - 16.00
Uudistuva varhaiskasvatus – täydennyskoulutus/ itäinen alue

Marraskuu


Ti 7.11. klo 14.00 - 16.30
Oivaltavaa elokuva-analyysia uuden OPS:n mukaisesti

Ke 8.11. klo 08.30 - 14.30
Satujooga koulutus

To 9.11. klo 09.00 - 12.00
Toiminnallista matikkaa koulunkäynninohjaajille (itäinen alue)

Joulukuu


Ti 5.12. klo 08.30 - 15.00
Animaation tekeminen iPadilla ja optiset illuusiolelut

Ke 13.12. klo 09.00 - 10.00
Sähköposti ja sharepoint
Oikea

Pikalinkit

Sidosryhmät